Sportovní brýle

Pokud jste náruživými sportovci, jistě jste si pořídili speciální boty, dres, různá potítka a jiné věci, které jsou pro tento sport jak nezbytné, tak důležité pro zvýšení Vašich výkonů. Co však ochrana Vašich očí? Mnoho sportů je velmi dynamických, při některých navíc neustále nacházíte v těsném kontaktu s protihráčem. Proto není výjimkou možný úraz. Samotné zranění v oblasti očí je velice časté.

Sportovní brýle poskytují nejen nezbytnou ochranu pro Vaše oči. Pokud patříte mezi ty, kteří nutně potřebují dioptrické brýle, určitě jste již zjistili, že hrát s nimi je většinou velmi omezující. Klasické dioptrické brýle nejsou zkrátka vytvořeny pro sport, nesedí tak pevně na obličeji, kloužou z nosu a ruší vás při hře. Co je však nejdůležitější, nejsou v tak velké míře mechanicky odolné a často Váš pád či střet se spoluhráčem „nepřežijí“. Sportovní brýle Vám zajistí nejen bezpečí Vašich očí, ale poskytnou Vám i ostré vidění, které je nezbytné pro rychlé reakce a přesnost hry.

Plavecké a potápěčské dioptrické brýle

Dioptrie a plavání nebo potápění je obvyklý problém lidí nosících brýle. Existuje několik možných řešení od klasických dioptrických brýlí přes kontaktní čočky až po speciální dioptrické plavecké nebo potápěčské brýle, které jsou ideální variantou. Zajistí totiž ostré vidění spolu s ochranou Vašich očí před slanou či chlorovanou vodou, UV zářením a díky zabarveným sklům i před oslněním. Vše v jednom a bez rizik.

V našich prodejnách Vám zajistíme vše od přesného změření zraku až po výběr nejvhodnějšího typu plaveckých či potápěčských brýlí, přesně odpovídajícím Vašim potřebám.

Brýle na golf

Brýle, které Vám pomohou zefektivnit Vaši hru, lépe rozlišit terén, snáze sledovat míček a navíc Vám nebudou překážet při odpalu a tím Vás rozptylovat. Zároveň poskytnou nezbytnou ochranu proti UV záření a proti ojedinělým rizikům zranění v oblasti očí. Co však tyto sluneční brýle činí tak speciálními pro golf? Je to právě specifické zabarvení slunečních skel, které Vám umožní lépe číst terén, sledovat míček za letu a zvýšit kontrast vidění. Proto výrobci sportovních slunečních brýlí mají vždy ve své nabídce i modely určené speciálně pro golf.

Tyto brýle však musí splňovat i další kritéria, aby byly pro světové i amatérské hráče golfu volbou číslo jedna. Je to zejména velké zakřivení brýlových skel, které zajišťuje ochranu proti slunečnímu záření ze všech stran a rám obruby, který by neměl rušit a zasahovat do přímého pohledu na golfový míček při odpalu. Proto jsou vhodné zejména sluneční brýle bez spodního orámování skel.