Péče o kontaktní čočky

Správná péče o kontaktní čočky je stěžejní pro jejich bezpečné a pohodlné nošení. Předejdete tím mnoha očním problémům. Takže pro zopakování…

  1. Před jakoukoli manipulací s čočkami si nezapomeňte umýt ruce.
  2. Při nasazování čoček zkontrolujte, zda je čočka čistá a neporušená. Jestliže je poškozená, použijte novou!
  3. Pokud si chcete čočku před nasazením zvlhčit, používejte POUZE STERILNÍ ROZTOK. NIKDY nepoužívejte vodu z kohoutku.
  4. Po vysazení čoček VŽDY provádějte mechanické čištění. Čočku umístěte na dlaň a zvlhčete ji několika kapkami roztoku. Jemně ji promněte bříškem ukazováčku druhé ruky. Tím odstraníte hlen, sekrety a usazeniny, které na čočkách ulpěly během nošení.
  5. Pokud nejste nositelé tvrdých kontaktních čoček, používejte vždy roztoky určené pro měkké kontaktní čočky.
  • NIKDY nepoužívejte na kontaktní čočky ani pouzdro vodu z kohoutku. Může obsahovat nečistoty, které mohou vaše čočky kontaminovat a tím zapříčinit infekci očí.
  • NIKDY nevyužívejte čočky déle, než je doporučeno Vašim kontaktologem či výrobcem. Pokud jste nositeli měsíčních kontaktních čoček, můžete je používat jeden měsíc po rozbalení blistru a to i v případě, že je nenosíte moc často nebo jsou Vám stále pohodlné.
  • NIKDY nezvlhčujte čočky slinami.
  • NIKDY v čočkách nepřespávejte, pokud Vám to kontaktolog nedoporučil.
  • NIKDY nepoužívejte roztok v pouzdru na kontaktní čočky opakovaně.

Na čištění Vašich měkkých kontaktních čoček doporučujeme

Jedná se o multifunkční roztoky, které Vaše kontaktní čočky čistí, regenerují, oplachují, dezinfikují a uchovávají. Každý roztok je něčím jedinečný, proto neváhejte a poraďte se se svým kontaktologem, který roztok je pro Vás a Vaše čočky vhodný.